MENU

řemeny, řemenice, transportní pásy

VÍCE INFORMACÍ
Úvodní strana » Novinky » Nový válečkový řemen BRECOroll

Nový válečkový řemen BRECOroll

Tření je z hlediska ztrát ve většině technických procesů nežádoucí. Vede k nadměrnému zahřívání a opotřebení a spotřebovává energii daného pohonu. Aby se minimalizovalo toto tření při použití polyuretanových ozubených řemenů v dopravních systémech materiálu, vyvinula společnost BRECO nový produkt.

BRECOroll je nový řemen, ve kterém jsou válečky integrovány přímo do zubů. Ozubené řemeny, které se používají při přepravě materiálu, jsou obvykle velmi dlouhé. Nosný řemen téměř vždy leží v opěrné kolejnici, která řemen vede a která absorbuje hmotnost obrobků ležících na pásu. To vytváří tření mezi řemenem a nosnou kolejnicí. K překonání tohoto samosvorného systému se často používá velká část výkonu pohonu. Pohon je zatížen velkými silami, generuje teplo a běží s nízkou účinností. Zahřívání řemene snižuje jeho pevnost - zejména v místě svařovaného spoje V - a tím snižuje životnost řemenu. Odvalování válečků integrovaných v zubech řemene je kluzné tření nahrazeno valivým třením, které je mnohem menší. Výkon pohonu lze výrazně snížit a zahřívání pohohnu je výrazně nižší.

Prostor potřebný pro osu a váleček lze umístit pouze ve velkém zubu řemenu s roztečí 20 mm. T-profil je pro tuto aplikaci vhodnější než AT-profil, protože AT profil se při otáčení přes řemenici přímo dotýká hlavy ozubení.

BRECOroll je k dispozici pouze v modulu ozubení T20 a to v šířce 100 mm.

Více info v sekci katalogy ke stažení.

Rychlý kontakt

W.H.MÜLLER, s.r.o.
Brněnská 995
664 42 Modřice

Tel.: 543 211 008, 543 212 343
Fax: 541 217 468
whm@whm.cz

Všeobecné obchodní podmínky